Güvenlik kamera sistemleri işletmelerde ve yaşam alanlarında iç dış denetim kontrolünü sağlamaya yardımcı olan görüntülenme sistemidir. Sistem temel olarak; güvenlik kamerası, kayıt cihazı, görüntüyü takip etmeyi sağlayan monitörden oluşur. Güvenlik kameralarının aldığı dijital sinyalleri, kayıt cihazı yardımıyla kayıt altına alınır ve daha sonra izlenme özelliği verir. Kullanılan güvenlik kameraları ses kaydı yapan veya yapmayan kameralar olarak iki şekilde tercih edilebilir. Güvenlik kamera sistemi kurulacak alana göre en uygun ve en doğru kamera ve sistemin kurulması için keşif ve projelendirme aşaması oldukça önem taşımaktadır. Bu keşif ve satış süresince NGS TEKNOLOJİ olarak sizlere kesintisiz ve en doğru bilgi akışını sağlamayı amaçlıyoruz.

Güvenlik kamera sistemi kurulmak istenen alan için ihtiyaçları belirlemek en önemli adımdır. Kaç adet kamera kurulmalı, en uygun açılar hangileridir gibi basit görünen fakat önemli konulara dikkat etmek gerekir.
Kamera sisteminin en önemli aracı olan kameralar seçilirken Analog veya IP kameralar tercih edilebilir. Bu seçime bağlı olarak NVR veya DVR seçimi yapılır.
Kameralarda bulunan sensör ile lens üstünde bulunan optik merkez arası mesafeye odak uzaklığı denir ve bakış açısının geniş olmasını istediğimiz yerlerde odak uzaklığı düşük seçilir. Bu nedenle odak uzaklığı yüksek olan lenslere dar açılı lensler denir.

-IP Kameralar çözünürlük açısından daha yüksektir, eşgal tanıma gibi fazla çözünürlük gerekli olduğu düşünülüyorsa IP Kamera kullanılır.
-Analog kameralar kablolamasıyla daha uzun menzile sahiptirler. Mevcut tesis yenileniyorsa ve kablolama sistemi de iyi halde olup akıllı fonksiyonlara ihtiyaç duyulmuyorsa Analog kamera kullanılabilir.
-Video analiz yazılımlarının çalıştırılmasına ihtiyaç duyuluyorsa IP kameralar kullanılabilir. -IP Kameralar mevcut bir TCP/IP Networküne herhangi bir yerden girebilirken, Analog kameralarda DVR’a kadar kablolama olması gerekmektedir.
-IP Kameraların alarm ve ses giriş çıkışları serbestçe yönetilebilir ve istenilen ayarlar networkten yapılabilir. Daha esnek bir yönetim gerekli olursa IP Kameralar tercih edilebilir.

Bu sorunun cevabı kurulacak olan sisteme göre değişiklik gösterebilir. Yaygın sistemlerde kayıt süresi 7-30 gün arasında değişiklik gösterebilir. Harddisk dolumuna bağlı olarak önceden kayıt edilmiş görüntüleri silerek onların üstüne yeni kayıt yapılır. Bu yüzden cihazın depo hafızası da kullanılmak istenen özelliklere göre seçilip projelendirilmelidir.
İLETİŞİM
BİZİ TAKİP EDİN
HABER BÜLTENİ

Güncel haberleri almak için lütfen mail adresinizi giriniz.

Başarılı! Mail listemize eklendiniz.
Uyarı! Bir sorun oluştu! Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.
Başarılı! Adresiniz mail listesinden çıkarıldı.