Güvenlik sistemleri yaşam standartlarımızı yüksek tutmak açısından en temel gereksinimlerimizden biri olmuştur. İş yerleri, sosyal tesis alanları, fabrikalar gibi pek çok yerde güvenlik derecesini arttırır ve gaz kaçağı, su baskını, yangın gibi olağanüstü durumları engeller. Aynı şekilde ev içleri için de bu görevi üstlenir.


Evlerimiz aslında güvenliğimiz açısından korunması geren en önemli mekânlardır. Ev, güvende hissedilen yerdir. Ancak bu güven duygusunu tam anlamıyla sağlamak için bazı önlemler alınmalıdır. Hırsızlık ve diğer olağanüstü durumlar için evinizi ev güvenlik sistemleri ile koruyabilirsiniz. Eviniz olumsuz bir girişime maruz kalırsa, malınızdan daha çok, sizin ve ailenizin güvenliği tehdit edilebilir. Bu nedenle bu ev güvenlik sistemleri hırsızlık gibi durumlarda sıklıkla tavsiye edilen bir çözüm yöntemidir. Kablosuz güvenlik sistemi, yüksek sesli bir ev güvenlik alarm sistemi ve evinizi çevreleyen güvenlik kameraları, evinizi hırsızlıktan korumanın en etkili ve temel yollarından biridir. Bu sistemlerin engellemeye çalışıldığı zaman aynı anda güvenlik şirketine bilgi gönderir, güvenlik güçlerinin olaya anında müdahale edebilmesini sağlar. Hırsızlığa teşebbüs eden kişi ise güvenlik kameraları tarafından yakalanacağı düşünüldüğünde, güvenlik güçlerinin kişiyi bulması daha kolay olmaktadır.


Ayrıca doğal afetler de önemli bir tehdittir. Deprem, sel, yangın gibi durumlarda kablosuz ev güvenlik sistemi size ve sevdiklerinize büyük kolaylık imkânı sağlar. Bu durumlarda acil yardıma ihtiyaç olsa da anın etkisiyle acil arama imkânı olmayabilir. Örneğin, telefon hattınızın bağlantısını kesmiş, İnternet erişimini sınırlandırmış veya bunlara erişmek için gerekli araçlardan yoksun olabilirsiniz. Bu durumda, yetkililerle iletişim kurma olanağınız çok düşük ve zordur. Bir ev güvenlik sistemi kurarak bu sorunu tamamen ortadan kaldırabilirsiniz. Yangının kısa sürede yayılması nedeniyle geç müdahale edilmesi zor. Bilinmeyen sızıntı veya prizlerde bırakılan elektrikli cihazlardan kaynaklanan yangın tehditlerine karşı duman ve ısı alarm sistemleri geliştirilmiştir. Ev güvenlik sistemi alarm teknolojisi sayesinde en hassas durumlarda bile gerekli önlemlerin alınmasına yardımcı olur.


Kablosuz ev güvenlik sistemi, ortamdaki duman ve zehirli gazların artışını algılayabiliyor, yangın öncesi veya yangın sırasında insanları olay yerinde uyarabiliyor ve güvenlik şirketi merkezine sinyal gönderebiliyor. Bu sistemler sayesinde itfaiye tehlikelerden en çabuk şekilde haberdar olup ev adresinize yönlendirir. Eviniz, güvenlik sisteminin alarm seçeneği sayesinde doğalgazın tehlikelerinden korunabilmektedir. Tespit edilmemiş bir gaz kaçağı hanenizi tehlikeye atabilir. Bu tür sızıntılarda evi dolduran gaz patlamalara ve yangınlara neden olabilir. Sistemin kurulu olup olmadığına bakılmaksızın, direnç devresinin gaz detektörü uyarı verecektir. Güvenlik şirketi de konuyu takip etmeye devam edecek ve kaçak gaz bulunması halinde en kısa sürede ilgili kurumlara haber verecektir.


Bu sistemler sayesinde 24 saat evden uzakta olsanız bile evinizi uzaktan kontrol edebilirsiniz. İç mekân güvenlik kamera sistemi en yüksek kalite standartlarında üretilmiştir ve sizi acil durum anlamına gelebilecek hareketlere karşı uyarabilir. Kurulum firmasına sinyal ile haber verilebilir; polis, itfaiye, ambulans gibi hizmetleri kolayca almanızı sağlar. Bu nedenle evinizi 7/24 etkin bir şekilde koruyabilirsiniz. Siz de evinizin ve ailenizin can güvenliğini tehlikelerden korumak istiyorsanız, ev içi güvenlik sistemleri için firmamızdan bilgi ve randevu alabilirsiniz…


PAYLAŞ


İLETİŞİM
EN ÇOK TIKLANANLAR
BİZİ TAKİP EDİN
HABER BÜLTENİ

Güncel haberleri almak için lütfen mail adresinizi giriniz.

Başarılı! Mail listemize eklendiniz.
Uyarı! Bir sorun oluştu! Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.
Başarılı! Adresiniz mail listesinden çıkarıldı.