İşyerleriniz veya konutlarınız için kamera sistemi kurmaya karar verirken öncelikle, kullanılacak kamera türüne karar vermek araştırmayı daha etkili hale getirecektir. Kameralar; teknik olarak kabaca iki kategoriye ayrılır: analog ve dijital / IP kameralar. Analog kameralar ucuzdur, kurulumu kolaydır, birçok uygulama için uygundur ve deneyimsiz kullanıcılar için daha uygundur. Öte yandan, IP kameralar daha esnektir, daha büyük kapasiteye sahiptir, özel olarak kurulur ve yeni kullanıcılar için biraz daha pahalı ve karmaşıktır. Analog kameraları sevenler, ucuz ve kullanımı kolay kameralar isteyenlerdir. IP kameralar ile analog kameralar arasında çözünürlük farkı yoktur. Ancak IP kamera dijital kodlama kullandığından, kameranın paraziti, görüntü kalitesinin bozulması veya eskimesi nedeniyle görüntü kaybına neden olmaz. Hassas güvenlik kamerası kullanıcıları, gereksinimlerine en uygun kamera türünü seçecektir.
Bir güvenlik kamera sistemi kurulursa, onu bir başkasıyla değiştirmek pahalı ve sakıncalı olacaktır. Doğru kararı vermeniz gerektiğinde satın aldığınız sistemi uzun süre kullanacağınızı düşünün. Profesyonel ekipmanlarda hizmet ömrü 5-7 yıl, tüketici ekipmanlarında 3-5 yıl ve iyi kontrol edilen ve bakımı yapılan sistemlerde daha da uzundur.

IP veya analog ele alırken, dikkate almamız gereken ilk şey çözünürlüktür. Yüksek çözünürlük, alan derinliği de daha yüksek olacağı için daha büyük mesafeleri net bir şekilde gözlemlememizi sağlar. Kaç alana bakmak istediğimizi belirlemek karar vermemize yardımcı olacaktır. Aslında kamerayı nereye yerleştirdiğimiz ve gördüğümüz alanın derinliğe ihtiyacı olup olmadığı bize ihtiyacımız olan cevapları sağlayacaktır.
IP kameranın görüntüsünü DVR'a kaydedemezsiniz. Bunun yerine IP kameralara, NVR'lere veya yazılım tabanlı kayıt cihazlarına kayıt yaparlar. Ağa bağlı bazı depolama sürücüleri NVR ile uyumludur ve kolayca birbirine bağlanabilir. Ayrıca bazı kamera modellerinde karta kayıt yapabilen bir SD kart yuvası vardır. Kamerayı nadiren kullanan kullanıcılar için bu dahili depolama yöntemi iyi bir çözüm olarak görülebilir.

Aynı zamanda kaç piksel kameraya ihtiyaç duyulduğunu bilmemiz gerekiyor. 720p kamera, 1280 piksel görüntü üretebilir. 1080p kamera 1920 piksel sağlarken 5 megapiksel kamera 2592 piksel görüntü sağlar. Hepsi aynı görüntüdür, ancak her piksel görüntünün yalnızca küçük bir bölümünü kaplar. Bu, daha yüksek çözünürlükanlamına gelir.Geniş bir görüş alanında, her piksel gittikçe daha fazla uzatılır ve görüntünün her noktası daha az piksel kullanılarak görülebilir. Bu nedenle, geniş açılı bir mercekle bir görüntü çekerken, içeriğini veya kimliğini anlamak için nesnenin kameraya yakın olması gerekir. Dar bir görüş alanında, konuyu çözmek için daha fazla piksel uygundur, böylece konu kameradan daha fazla tanımlanabilir. Çok geniş ve çok uzak bir alanı net bir şekilde görmeniz gerekiyorsa aynı kamerayı kullanamazsınız.

Daha birçok özellik ve inceliğe sahip Güvenlik Kamera Sistemlerini seçerken sadece kurulum ve özellikler üzerine düşünülmesi yeterli değildir, satış sonrası verilecek hizmetler de dikkate alınmaktadır. NGS Teknoloji farklı ebatlarda ve özelliklerde 7/24 çalışabilecek dayanıklılığa sahip profesyonel kamera sistemleri ile size ihtiyacınız olan en iyi hizmeti sunacaktır.Ekibimizle iletişime geçerek sizin için en uygun teklifi bulmanızı sağlayabilirsiniz...

PAYLAŞ


İLETİŞİM
BİZİ TAKİP EDİN
HABER BÜLTENİ

Güncel haberleri almak için lütfen mail adresinizi giriniz.

Başarılı! Mail listemize eklendiniz.
Uyarı! Bir sorun oluştu! Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.
Başarılı! Adresiniz mail listesinden çıkarıldı.