Bariyer sistemleri, nesnelerin veya insanların hareketini kontrol etmek için kullanılan fiziksel engel sistemleridir. Bunlar binaların girişlerinde bulunan turnikeler veya araç bariyerleri gibi birçok farklı formda mevcuttur. Bariyer sistemleri, güvenliği artırmak, insanları veya araçları belirli alanlardan uzak tutmak veya kontrol etmek amacıyla kullanılır. Bariyer sistemleri; Kollu bariyer, Yana kayar kapılar, Dairesel (teleskopik) kapılar, road blocker, mantar bariyer gibi çeşitlere ayrılır. Otopark bariyer sistemleri, uzaktan kumanda, HGS ya da plaka tanıma sistemleri ile birlikte çalışabilen ürünlerdir.

Kollu bariyer sistemleri, otopark bariyer sistemleri de denilmektedir. Otoparklarda güvenlik ve kontrol sağlamak için kullanılır. Günümüzde hemen hemen tüm otoparklara kullanılan bu bariyer sistemleri kontrol ve güvenlik anlamında hayatımıza büyük katkı sağlamıştır. Sitelerde, apartmanların kapalı ya da açık otoparklarında da kullanılan bariyer sistemleri yabancı girişlerin önüne geçmektedir.Yana kayar kapı motorları bariyer sistemlerinde en sık kullanılan motor türlerinden biridir. Sürgülü kapı motorları diye de adlandırılan bu motor tiplerinde kapıların ağırlıkları çok önemlidir. Yana kayar kapı motorları, sıklıkla bahçe kapılarında ve garaj kapılarında kullanılmaktadır. Kapıların iki tarafında da emniyet fotoselleri bulunur. Bu fotoseller sayesinde kapıdan geçen araç veya insan olduğunda bu durumu algılayarak kapanıyor ise durup açılmaya başlar veya durur.

Dairesel kanatlı kapı motoru, dar girişi olan veya sürgülü kapı için olan mevcut yeri olmayan alanlar için ideal bir çözümdür. Kapılar iki veya tek kanat olarak çalışır. İki kanat olması hep hızını hem de ömrünü arttırdığı için iki kanat seçilmesi tavsiye edilir.Road blocker sistemleri araç giriş/çıkışlarını kontrol altına almak, bisiklet, motosiklet ve yayaların geçişlerini engelleyen ve sağlamlık anlamında en üst düzey bariyer sistemleridir. Kullanılacak alanda önce kazı çalışması yapılır, kazı sonrası Road Blocker’lar açılan alana indirilerek sistem kurulur. Road Blocker’lar buton, kumanda, plaka okuma HGS sistemlerle entegre çalışabilir.

Mantar bariyer sistemleri, güvenlik gerektiren yerlerde kullanımı gerçekleştirilen bu sistemler, belediyelerin yayalaştırma projesi uyguladıkları sokak ve caddelerde daha çok kullanılmaktadır. Mantar bariyer, alışveriş merkezlerinde, tesis girişlerinde, bina giriş kapıları vb. yerlerde güvenliğin sağlanması açısında sıklıkla kullanılan sistemlerdir.NGS Teknoloji sistemleri, bariyer sistemleri konusunda uluslararası markalar arasında yer alan BFT, NICE markalarının Türkiye’deki çözüm ortağıdır. Site, apartman, işyeri otopark ya da giriş çıkışları için talep edeceğiniz tüm sistemler için firmamızı arayabilirsiniz. NGS Teknoloji bariyer sistemleri konusunda adını başta İstanbul olmak üzere tüm Türkiye’deki başarılı projeleri ile duyurmuştur.İLETİŞİM
EN ÇOK TIKLANANLAR
BİZİ TAKİP EDİN
HABER BÜLTENİ

Güncel haberleri almak için lütfen mail adresinizi giriniz.

Başarılı! Mail listemize eklendiniz.
Uyarı! Bir sorun oluştu! Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.
Başarılı! Adresiniz mail listesinden çıkarıldı.