Yangın Alarm Sistemi Nedir?
Yangın alarm sistemi, olası yangın tehlikelerini veya yangını algılayan ve uyarı sistemini etkinleştiren bir alarm sistemidir. Yangın alarmı, ısıya veya dumana duyarlı detektörler ile devreye girer, tehlike anında bölgeyi tahliye edebilen, erken müdahale ile can kayıplarını ve maddi hasarı önleyen önemli bir koruma sistemidir. Yangın algılama sistemleri evler, işyerleri, okullar, hastaneler ve diğer birçok alan için hayati önem taşır ve ortamın çok daha güvenli olmasında ciddi bir rol oynar.


Yangın Alarm Sistemi Nasıl Kurulur?
Bir yangın alarm sistemi kurarken, önce bir yangın alarmı bağlantı şeması hazırlanır. Kurulum için bu planı takip edilerek, sistemi hatasız ve uygulaması kolay hale getirilir. Yangın alarm sistemleri konvansiyonel ve adresli yangın algılama sistemleri olarak ikiye ayrılır. Konvansiyonel sistemlerde yangın alarm detektörleri ve yangın alarm butonları gibi cihazlar bölge hattına bağlanır. Bu tür sistemler alan tespiti yoluyla yangın kaynağına ulaşır. Adreslenebilir bir sistemde, detektör çevrim hattına bağlanır ve yangın kaynağı nokta nokta belirlenebilir. Daha büyük ve daha karmaşık yapılarda, yangın uyarısının tam olarak hangi cihazdan geldiğini belirlemek için genellikle adresleme sistemi kullanılır. Yangın alarm sisteminin fiyatı da seçilen sistemin işlevine göre değişiklik gösterir. Detektörler hassas bir duman algılama işlevine sahip oldukları için, bazen yangın tehlikesi olmamasına rağmen bölgede oluşan dumanı algılayabilirler. Bu durumda yangın alarmının nasıl kapatılacağını bilmek isteyen kullanıcılar kontrol panelinden şifreyi girerek alarmı durdurabilirler. Yangın alarm butonu nasıl kapatılır merak eden kullanıcılar, kontrol paneli üzerinden alarm iptal fonksiyonunu sağlayamazlarsa, alarm izleme merkezinden destek talep edebilirler.Yangın Alarm Sistemi Nasıl Çalışır?
Yangın alarm cihazı, sistemi çalıştıran ve yöneten bir yangın alarm paneli ünitesine sahiptir. Bu panel, yangın alarm detektörü, flaşör ve buton gibi yangın alarm devresi oluşturan ekipmanların ana ünitesidir. Detektörlerin ve butonun ana panel ile iletişimini sağlamak için kablo bağlantıları kullanılır. Yangın alarmlarının nasıl çalıştığı sorusunun çok pratik bir cevabı var (özellikle adreslenebilir sistemlerde). Kontrol panelinden gelen sistem kablosu, detektöre girdi çıktı yapar ve ardından kontrol paneline geri döner. Her detektör ve butonun ayrı bir adresi vardır. Detektör, bir tehlike algıladığında alarm verir ve kontrol panelinden izlenebilir. Tavan, ısı ve duman detektörlerini kurmak için ideal bir yerdir. Genellikle odanın ortasına gelecek şekilde bağlanacak alanın tavanına yerleştirilirler. Yangın alarm sistemi yetkili bir servis tarafından hızlı ve güvenli bir şekilde kurulur. Yangın alarm sistemi ile ilgili sorularınıza daha detaylı cevap almak için sayfamızdan ilgili ürün özelliklerini inceleyebilirsiniz. Avantajlı yangın alarmı fiyatlarımız ile ev ve işyerlerinde güvenlik önlemlerini artırabilirsiniz. 


Yangın Alarm Sistemi Nasıl Seçilir?
Bir yangın alarm sistemi satın alırken, güvenlik önlemlerini en üst düzeyde tutmak için size en uygun sistemi seçmek önemlidir. Yangın alarm sisteminin çalışma prensibi ve performansı kullanılacağı alana göre yetersiz gelmemelidir. Örneğin, çok katlı binalarda ve otellerde adresli yangın algılama sistemlerinin kullanılması daha uygundur. Böylelikle tehlike anında yangın alarm kontrol paneli, bu detektör ve butonların bulunduğu kat, hangi apartman veya oda ve anında detektör ve butonlardan alarm verilmesi sağlanabilir. Güvenlik önlemleri alınmıştır. Evlerde, daha basit binalarda yangın alarm sensörleri kullanılmaktadır. Yangın alarm sistemleri, evde ve işyerinde görünmeyen kazaların neden olduğu olası tehlikeleri önleyerek yüksek kaliteli güvenlik önlemleri sağlar. NGS Teknoloji olarak güvenlik ihtiyacınızı karşılamak için çalışıyoruz, bu konuda destek almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz…PAYLAŞ


İLETİŞİM
EN ÇOK TIKLANANLAR
BİZİ TAKİP EDİN
HABER BÜLTENİ

Güncel haberleri almak için lütfen mail adresinizi giriniz.

Başarılı! Mail listemize eklendiniz.
Uyarı! Bir sorun oluştu! Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.
Başarılı! Adresiniz mail listesinden çıkarıldı.