Türkiye’de her geçen gün güvenlikli sitede yaşayan ve yaşamak isteyenlerin oranı oldukça artmaktadır. En önemli sebeplerinden biri de kentleşmenin artması sebebiyle aynı oranda yükseliş gösteren suç oranlarına bağlı güvenlik gereksinimidir. Siteleri de diğer apartmanlardan ayıran en önemli özellik de güvenlikli olmalarıdır. Fakat bu güvenlikler tek başına yeterli olmamakta, elektronik güvenlik sistemi destekli önlemlere de gereksinim duyulmaktadır.
Sitenin kendisinde bulunan, yüksek duvarlar, fiziksel güvenlik, dayanıklı yapı gibi detaylar dışında; hanelerin kendisinde kullanılabilecek sistemler de güvenlik ihtiyacı için ciddi önem arz etmektedir. Çünkü siteler ve lüks sitelerin de özelikle hırsızlar tarafından seçildiği de bir gerçektir. Sadece fiziki güvenlik bu tehditi ortadan kaldırmaya yetmeyebilir. Alarm sistemleri de bu konuda kullanıcılara güvenli ortam sağlar.


Güvenlik ihtiyacı sadece hırsızlıkla mı ilgilidir? Tabiki hayır
Ev içinde yaşanabilecek farklı olaylar için de koruma sağlayacak sistemler mevcuttur. Yangın, gaz kaçağı gibi acil durumlara karşı da kullanıcıya koruma sağlayacak sistemler de kullanılabilir. Alarmların haber alma merkezlerine ulaşıp acil durumlarda hızlı aksiyonu sağlar ve zararların önüne geçer.


Sitelerin güvenliğini arttırabilmek mümkün müdür? Evet mümkündür.
Site apartman güvenliği için yapılabilecek sistemler şunlardır;
—> Site ve apartmanlarda bina içi giriş çıkış kapılarını kontrol eden ‘Görüntülü Diafon sistemleri’ Görüntü ve ses ile birlikte olduğu zaman daha fazla etkili olarak kullanılan bir önleyici güvenlik tedbiri olacaktır. Hem görüntünün hem de sesin aynı anda tek tek tarafta, sadece sesin bir tarafta sunulduğu cihazlara Görüntülü Diafon denir.

• Site ve apartman içine giriş çıkış yapılan araç ve kişilerin takibini sağlayan ve yabancı araçların girmesini engelleyen ‘Bariyer sistemleri’, ‘Hızlı Geçiş Sistemleri’ ve ‘Plaka Tanıma Sistemleri’. Bu sistemler için hanelere ait araçlara özlük bilgileri eklenerek kaydedilir, böylece sistemde kaydı bulunmayan araçlar için giriş çıkış imkânı olmaz. Aynı zamanda, araçların giriş ve çıkış zamanlarının bilinmesi herhangi bir acil durum anında takip için oldukça yararı olan bir sistemdir.

• Oyun parkı, otopark ve çevre alanlarını izlemek ve kayıt altına almak için ‘Güvenlik Kamera’ sistemi, Basit bir tanım ile kamera güvenlik sistemi bir kamera, bir monitör, bir kayıt cihazı ve onları bağlayan bir kablodan oluşur. Bu tarz sistemlere kapalı devre televizyon sistemleri (CCTV) denir. Bu tarz sistemler, orada olmadan izlemek istediğiniz bölgeyi izlemenize yardımcı olurlar.

• Hane inçi güvenlik önlemlerini arttırmak adına da ‘Yangın sistemleri’ ve ‘Hırsız alarm sistemleri’ kurulabilir. Yangın sistemleri bu sistemler, her tür binaların yangına karşı korunmasını sağlamaktadır. Sistem, yangın kontrol paneli, detektör, alarm butonu, siren ve flaşörlerden meydana gelmektedir. Bu cihazlar belli bir projeye göre monte edilmektedir. Bu işlemin de mutlaka profesyonel kişiler tarafından gerçekleştirilmesi önemlidir. Hırsız alarm sistemleri de Kablolu ya da kablosuz olmak üzere ikiye ayrılır. Hırsızlık veya tıbbi durumlara karşı bu sistemler ile önlem alabilirsiniz. Ayrıca tehdit altında hissettiğiniz zaman panik butonu sayesinde sistemi harekete geçirip güvenlik güçlerinim olabildiğince çabuk şekilde size ulaşmasını sağlarsınız.


Bu sistemler yaşam alanınızın güvenliğini ciddi bir şekilde arttırarak yaşam kalitenizi de aynı oranda yükseltir.
Hane ve site güvenlikleri basite kaçılmaması ve ciddiye alınması gereken bir durumdur ve bu ciddiyetle çalışacak firma bulunması oldukça önemlidir. NGS teknoloji bu ilke doğrultusunda en uygun fiyatlarıyla birlikte özverili çalışma prensibiyle sizlere yardımcı olmak için bekliyor. Eğer güvenlik ihtiyacınızda eksiklik olduğunu düşünüyorsanız bizimle iletişime geçip ücretsiz keşif fırsatıyla istediğiniz sistem hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.PAYLAŞ


İLETİŞİM
EN ÇOK TIKLANANLAR
BİZİ TAKİP EDİN
HABER BÜLTENİ

Güncel haberleri almak için lütfen mail adresinizi giriniz.

Başarılı! Mail listemize eklendiniz.
Uyarı! Bir sorun oluştu! Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.
Başarılı! Adresiniz mail listesinden çıkarıldı.