PDKS-PERSONEL DEVAM KONTROL SİSTEMİ

Personellerin işe giriş çıkış saatlerini kayıt altında tutmaya yarayan otomasyon sistemidir. PDKS sisteminin nihai görevi iş disiplinini arttırmaktır. Personellerin işe giriş çıkış saatlerini, mesai ve izinlerinin belirlenmesi gibi bilgiler PDKS ile sağlıklı bir şekilde kayıt altına alınır. Böylece ay sonunda; performans, puantaj ve buna bağlı maaş hesapları kolaylıkla yapılabilir. 

Gelişen teknolojiyle birlikte, PDKS sistemleri kendini tekrarlamak yerine daha inovatif fikirlerin ortaya atıldığı bir dönem oluşturmaktadır. İlk olarak personel devam kontrol takibi imza ile gerçekleştirilirken hemen sonrasında kartlı geçiş sistemleri üretilmiştir. Kartlı geçiş sistemlerinde yaşanan bir diğer sorun ise personellerin farklı personellerin kartlarını okutması, kartlarını evde unutması yahut kartları kaybetmeleri olmuştur. Bu gibi bahanelerin önüne geçmek için parmak izi ve yüz tanıma sistemleri üretilip aktif olarak kullanılmaktadır. 

Teknolojinin hızla ilerlediği bu dönemde NGS Teknoloji ailesi olarak PDKS sistemlerinde en üretken ve en hızlı çözüm önerilerimizi sizlere sunmak için buradayız. PDKS sistemlerinde son teknoloji ürünlerimizle sizlere en iyi hizmeti sunmaya devam edeceğiz. Kartlı PDKS Sistemi
Personellere banka kartı ebadında, firma logosu baskılı, isim, resim yahut üzerinde bulunan seri numarasından oluşan mifare ya da proximity kartlar verilir. İşletmenin personelleri, mesaiye başlangıç ve bitişlerinde kart okuyucuya kartlarını okutarak hangi saatte başlayıp, hangi saatte bitirdiklerini zaman imzası ile kayıt altına alınır.  

Parmak İzi Okuyuculu PDKS Sistemleri
Başkasının yerine kart basma durumunu tamamen ortadan kaldırmak için geliştirilmiş parmak izi PDKS sistemleri aynı zamanda kartımı evde unuttum veya kartımı kaybettim gibi durumların da önüne geçmektedir. 

PDKS parmak izi okuyucu cihaza tüm çalışanların parmak izi tanıtılır. Herhangi bir yaralanma olayına karşı farklı parmaklarda tanıtılarak, tanımlı parmak üzerinden PDKS cihazlarından geçiş yapılabilir. 


Yüz Tanıma PDKS Sistemleri 
Biyometrik sistemler arasında son zamanlarda en çok tercih edilen cihazlardandır. Personellerin yüzleri farklı açılar ile çok kısa bir zaman içerisinde Yüz Tanımalı PDKS cihazlarına kaydedilir. Personeller geçiş yapmak için yüzlerini okuturlar. Okutulan yüz tanımlı ise geçiş hakkı verilir. Yüz tanıma okuyuculu PDKS sistemleri işletme girişinde uygun bir zemine montaj edilebilir. Üç boyutlu tarama özelliği sayesinde yüzün canlı olup olmadığını anlayabilir. PDKS cihazına fiziksel temas olmadığı için sistem uzun süre kullanılabilir. 
İLETİŞİM
BİZİ TAKİP EDİN
HABER BÜLTENİ

Güncel haberleri almak için lütfen mail adresinizi giriniz.

Başarılı! Mail listemize eklendiniz.
Uyarı! Bir sorun oluştu! Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.
Başarılı! Adresiniz mail listesinden çıkarıldı.