Hırsızlığı önlemek ve evin güvenliğini sağlamak için genellikle demir çubuklar veya çelik kapılar takılması tercih edilse de, bu yöntemler genellikle hırsızları önlemek için yeterli olmamaktadır. Bu alternatifler hırsızlık durumunda bile yeterli ve sağlıklı çözümler sağlayamamakta, yangın ve deprem anında kaçması zor olup, gaz kaçağı, su baskını, panik ve acil sağlık sorunları gibi alanlarda hala tamamen başarısız olmaktadır.


Gece bekçileri veya güvenlik görevlileri de kesinlikle caydırıcı bir çözümdür, ancak insan faktörleri tek başına var olduğunda, günlük faaliyetlerdeki ve işteki körlük güvenlik ihlallerine neden olabilir. Dolayısla ile evin dışına kurulan ve yaya olarak aydınlatma yapabilen sirenin caydırıcı etkisi yüksek olmakla birlikte bu yüksek ses nedeniyle kötü niyetli kişileri amacından uzak tutmaktadır. Evinizde kurulu olan hırsızlık alarm sistemi sizi cep telefonunuzdan uyaracak ve gerektiğinde bilgileri alarm bilgi merkezine gönderecektir.


Alarm sistemleri niteliklerine göre farklı çalışma prensiplerine sahiptir. Her farklı durum için özelleştirilmiş hırsızlık alarm sistemi (kablolu veya kablosuz), bu farklı durumları algılamak için farklı sensörlerle birlikte kullanılır. Ancak çalışma prensibi temelde aynıdır.Bu nedenle sensör önce durumu algılar. Sensör tarafından gönderilen sinyali bir alarm sinyaline dönüşür ve ardından algılanan bu sinyaller nedeniyle alarm izleme merkezine sinyal gönderir, siren çalar, sizin veya başka bir kişinin cep telefonuna mesaj gönderme gibi işlemlerle bilgilendirir. Alarm izleme merkezi. Hırsızlık alarm sistemi, sorun bulma ve ortadan kaldırmaya yardımcı olma gibi önlemlerle etkinleştirilir.


Alarm sistemi olaya en hızlı tepkiyi sağlayarak hasarı önler. Bir soygun meydana gelirse, özellikle evdeyken, evinizin size can güvenliği sağlayamayacağından emin olun. Bu doğrultuda sigorta ve hırsızlık alarm sistemleri alternatif olmayıp birbirini tamamlar.Biz de sizin bu eksiğinizi tamamlamak adına çalışıyoruz. Ekibimizle iletişime geçerek artık evden çıkarken daha rahat ve güvenli hissedebilirsiniz.PAYLAŞİLETİŞİM
BİZİ TAKİP EDİN
HABER BÜLTENİ

Güncel haberleri almak için lütfen mail adresinizi giriniz.

Başarılı! Mail listemize eklendiniz.
Uyarı! Bir sorun oluştu! Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.
Başarılı! Adresiniz mail listesinden çıkarıldı.