Yangınlar önceden tahmin edilemedikleri için hızla yayılıp saniyeler/dakikalar içinde yaşam alanları veya can kayıplarına yol açabilirler. Günümüzde yaşam alanlarında çıkan yangınların sebebi ısıtma ekipmanları, giysi kurutucuları, uzatma kabloları, hasarlı elektrik kabloları/tesisatı, yanıcı sıvılar, mumlar vs. diye sıralayabiliriz. Bu nedenle yangın algılama sistemlerinin gerekliliğinin ne kadar önemli olduğunun farkına varmalıyız.

Yangın algılama sistemleri konusunda istanbuldaki lider firma olarak anılan NGS Teknoloji uzman kadrosuyla hizmet vermektedir.

Yangın algılama sistemlerinin amacı, can ve mal kaybı olmadan erken tespit ederek olası kayıpların yaşanmasına engel olmaktır. Yangın alarm sistemlerini kullanarak maddi ve manevi birçok kaybın önüne geçebilirsiniz. Günümüzde yangın alarm sistemleri birçok yapıda zorunlu hale gelmiştir. Büyük yapılarda kontrol paneli ile tüm alan kontrol edilirken, müstakil evler gibi küçük yapılarda sadece detektörler yeterli olabilmektedir.

Yangın algılama sistemleri kendi içinde ikiye ayrılmaktadırlar. Bunlar adresli ve konvansiyonel sistemlerdir. Bu sistemlerden kısaca bahsedecek olursak;

Konvansiyonel sistemlerde mevcut olan algılama paneli, ısı, duman dedektörü gibi algılama elemanlarının bağlı bulunduğu bölgelerden oluşur. Kullanılacak olan panelin kapasitesi oranında bölge sayısını belirler. Sistem içerisinde her bölgeye 20 adet ısı, duman detektörü gibi  algılama elemanı bağlanabilir.

Yangın algılama sistemleri konusunda istanbuldaki lider firma olarak anılan NGS Teknoloji uzman kadrosuyla hizmet vermektedir.

Adreslenebilir sistemlerde algılama elemanlarının bağlandığı Loop hatları bulunur. Kullanılacak loop sayısı, kablolama mesafesi, kullanılan panele bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Bir loop hattına en çok 128 adet dedektör bağlantısı yapılabilir.

Kısacası konvansiyonel sistemler küçük bina ve tesisler için uygunken, adresli sistemler daha karmaşık ve yüksek adetli yapılar için tercih edilir.

Yangın alarm sistemleri konusunda siz değerli müşterilerimizin hassasiyetini hissederek, sektörün en iyisi olan TELETEK ELECTRONNICS ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İstanbul'da yangın alarm sistemlerinin lider uygulayıcı firması olma yolunca hızla ilerliyoruz. 

Teletek Electronics’i faaliyet gösterdiği her ülkede yangın ihbar ve güvenlik sistemleri konusunda önde gelen şirket olmayı başarmıştır. Ngs Teknoloji olarak bizde müşterilerimize ve topluma karşı taşıdığımız sorumlulukların bilinciyle istikrarlı bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İstanbul'un her iki yakasında bulunan ofislerimiz ile yangın algıma sistemleri konusunda önde gelen firmalar arasında olmanın bilincinde ve sorumluluğundayız. Nitekim yangın alarm sistemlerinde sadece İstanbul değil Türkiye'nin birçok iline çözüm sunuyoruz.

Yangın algılama sistemleri konusunda istanbuldaki lider firma olarak anılan NGS Teknoloji uzman kadrosuyla hizmet vermektedir.

Her şey için çok geç olmadan Yangın Algılama Sistemlerinin bir lüks değil zorunlu bir gereksinim olduğunun farkına varmalıyız. Hemen arayın en büyüğünden en küçüğüne kadar yangın algılama sistemleri konusunda sizler için neler yapabileceğimizi konuşalım.

Geleceğiniz bir kıvılcım ile yok olmasın...

PAYLAŞ


İLETİŞİM
EN ÇOK TIKLANANLAR
BİZİ TAKİP EDİN
HABER BÜLTENİ

Güncel haberleri almak için lütfen mail adresinizi giriniz.

Başarılı! Mail listemize eklendiniz.
Uyarı! Bir sorun oluştu! Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.
Başarılı! Adresiniz mail listesinden çıkarıldı.